Blog
Home Blog Nasze Smoki zwiedzają Polskę i Europę

Nasze Smoki, Małe i Duże, zwiedzają Polskę i Europę. Niewiele potrzeba, by używając wyobraźni, mapy (czy nie lubiliście podróży “palcem po mapie”?), sięgając po śpiewniki z muzyką tradycyjną i piosenkami dziecięcymi, oglądając pocztówki lub przyniesione na zajęcia fragmenty strojów ludowych wybrać się na taką wycieczkę. Byliśmy zatem nad Morzem Bałtyckim, zdobywaliśmy szczyty Tatr, poznawali rodzinny Kraków i stolicę Polski Warszawę.

Obok tego sięgając po rekwizyty kulinarne, narodowe legendy i opowieści, poznaliśmy m.in. Włochy kraj pizzy i artystów, Francję słynącą z serów i magicznego Paryża, czy bliską nam z wielu powodów Ukrainę, degustując tradycyjny barszcz, poznając ukraiński strój ludowy, tańce, legendy i język… Wszystko to bardzo spodobało się naszym Smokom. Mamy nadzieję, że zainspiruje to dzieci i dorosłych, by używając wyobraźni i rozglądając się dookoła poznawali świat i ulegli takiej samej fascynacji tym co zobaczyli, jak nasze Małe i Duże Smoki.

Pozdrawiamy, życząc udanego majowego weekendu i wspaniałych planów na wakacje. Oby były tak ciekawe, jak nasze zajęcia! Spytajcie Smoki, co warto zobaczyć 🙂

Skip to content