Blog
Home Blog Dodatkowe zajęcia i atrakcje w Smoczej Doliny

W naszym przedszkolu zwracamy szczególną uwagę na wysoki poziom opieki i edukacji przedszkolnej realizowanej w ramach zajęć ze specjalistami. Mamy ich wielu. To między innymi: fizjoterapeuci, logopeda, psycholog, terapeuta SI i tyflopedagog. Są absolwentami wyższych uczelni i wielu kursów doszkalających oraz różnego rodzaju form ustawicznej edukacji zawodowej.

Zwracamy uwagę na to, by każde spotkanie ze specjalistą, było także – obok edukacji i wszechstronnego stymulowania rozwoju kompetencji dziecka – formą zabawy i przygody. Wówczas osiągane są najlepsze wyniki.

W przedszkolu odbywają się również dodatkowe zajęcia i różne formy atrakcyjnej edukacji.

Mamy za sobą bardzo niezwykłą wizytę w Żywym Muzeum Krakowskiego obwarzanka, gdzie spędziliśmy fascynujące godziny z naszymi przedszkolakami. To przykład takiej zabawy, która łączy w sobie zajęcia plastyczne i pozwala na nabywanie kompetencji manualnych, czy też m.in. poszerzających zdolności do koncentracji. Wszystko się dzieje jednak z tą różnicą w stosunku do tradycyjnych tworzyw i zajęć (ciastolina, masa solna), że wytwory własnej pracy, po uformowaniu i upieczeniu są… jadalne i… jak w tym przypadku, okazały się bardzo smaczne!

Na początku marca zrealizowaliśmy również warsztaty plastyczne, które miały w temacie Święta Wielkanocne i pozwoliły na kreację rzeźb-zwierząt kojarzonych świątecznej z tym czasem. Powstały figurki baranków, zajączków i piskląt…

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy goszcząc teatr w progach Smoczej Doliny i w ten sposób poszerzamy ofertę zajęć wszechstronnie rozwijających naszych wychowanków.

Od kwietnia w złagodzonych warunkach sanitarnych prowadzone są cyklicznie, raz w miesiącu, zajęcia z dogoterapii. Co tydzień natomiast odbywają się zajęcia (dla obydwu grup wiekowych) z gimnastyki korekcyjnej i tańca. Część z nich zostanie zawieszona w okresie wakacyjnym. Powrócimy do nich od września 2021 roku wraz z nowym rokiem.

Skip to content